KOMPETENCJE CYFROWE POŻĄDANE

Aktualności, Artykuły, Porady, Informacje


KOMPETENCJE CYFROWE POŻĄDANE

KOMPETENCJE CYFROWE POŻĄDANE
Aktualności / 15 kwietnia 2022 przez Beata Walczyna-Szydełko

Kompetencje cyfrowe są niezbędne jeśli rozwijasz swoją markę online lub chcesz budować karierę w nowoczesnym przedsiębiorstwie, nastawionym na optymalizację procesów przy użyciu technologii.   

Niezależnie od tego, czy jesteś wolnym strzelcem i prowadzisz własną działalność gospodarczą, czy pracujesz w korporacji o rozbudowanej strukturze, dbaj o poziom Twoich kompetencji cyfrowych.

Kompetencje cyfrowe to szerokie pojęcie. To nie tylko wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne, ale także Twoje nastawienie do rozwiązań cyfrowych. Powinieneś być otwarty, nie bać się nowinek technologicznych, szukać sposobów na to, aby pracować mądrze – efektywnie planować, korzystać z wiarygodnych informacji, bezpiecznie udostępniać treści.

Do swobodnego poruszania się w świecie cyfrowym potrzebna jest znajomość obsługi:

 • platform do udostępniania plików, które pozwalają współpracownikom przesyłać i udostępniać dokumenty związane z pracą, w tym Google Drive, czy Dropbox;
 • aplikacji do wideokonferencji, takich jak Skype, Google Meet, Zoom, Teams;
 • narzędzi do współpracy, które ułatwiają wspólne planowanie i realizację zadań w zespole lub w ramach projektu, chociażby Basecamp, Asana, czy Trello;
 • serwisów społecznościowych, przede wszystkim Facebook i LinkedIn.

To, jak poradzisz sobie z wyzwaniami cyfrowymi, dostosowując swoją strategię biznesową lub plan rozwoju osobistego, jest uzależnione od tego, jak szybko zaczniesz podnosić kompetencje cyfrowe. Oto kilka metod.

Samokształcenie: w Internecie można znaleźć ogromne zasoby informacji na dowolny temat, dzięki czemu łatwiej jest zdobyć wiedzę teoretyczną. Dołącz do grup dyskusyjnych, wymieniaj spostrzeżenia, zadawaj pytania, a poza tym – instaluj nowe narzędzia i próbuj korzystać z nich na co dzień. Trello to aplikacja, którą możesz poznać samodzielnie, tworząc listę zakupów!  

Darmowe kursy online: pozwalają uczyć się we własnym tempie na nieco głębszym poziomie niż samokształcenie. Być może nie zdobędziesz wszystkich zaawansowanych materiałów, których potrzebujesz, aby zdobyć wymarzoną pracę, ale jest to krok w kierunku zdobycia podstawowej wiedzy teoretycznej.

Warsztaty, prowadzone przez doświadczonych Trenerów: jeśli jesteś właścicielem, menadżerem przedsiębiorstwa albo przygotowujesz się do tej roli powinieneś postawić na profesjonalne zajęcia w małych grupach, podczas których zdobędziesz praktyczne umiejętności, wykonując konkretne zadania, omawiając przykłady, biorąc udział w grach i symulacjach. Co istotne, otrzymasz certyfikat, który będzie potwierdzeniem Twojego cyfrowego przygotowania.

Weź udział w projekcie Akademia Transformacji Cyfrowej MMŚP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i zdobądź ponad 16 tysięcy złotych na doskonalenie w obszarze cyfryzacji!

W oparciu o informacje uzyskane podczas wywiadu, który nasz Doradca przeprowadzi z Tobą i Twoimi pracownikami, stworzymy dokument – analizę potrzeb rozwojowych:

 • ocenimy dojrzałość cyfrową Twojej organizacji,
 • rozpiszemy indywidualny plan rozwoju pracowników.

Zorganizujemy szkolenie w formie zdalnej albo w Twojej siedzibie lub innej dogodnej lokalizacji.

Jakie szkolenia organizujemy?

 • zarządzanie transformacją cyfrową
 • zarządzanie procesami w transformacji cyfrowej
 • opracowanie modelu biznesowego
 • zarządzanie zmianą
 • przywództwo i zarządzanie zespołami w wirtualnym środowisku
 • marketing w gospodarce cyfrowej
 • sprzedaż w gospodarce cyfrowej
 • bezpieczeństwo cyfrowe
 • zarządzanie zintegrowanymi danymi

Więcej na: https://www.akademiacyfryzacji.pl/

Treść niniejszego materiału ma wyłącznie charakter informacyjny i nie może być traktowana, jako porada prawna. Zawarte w materiale treści mogą nie wyczerpywać w pełni problemów lub zagadnień prawnych związanych z nowelizowanymi przepisami, orzeczeniami, interpretacjami. Każda sprawa wymagająca wiedzy prawniczej ma swój indywidualny wymiar, co uzasadnia jej indywidualną analizę. Zaleca się uprzednią konsultację konkretnej sprawy z radcą prawnym, adwokatem lub innym wykwalifikowanym prawnikiem. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z przedstawionymi powyżej zagadnieniami prawnymi oraz ich możliwym wpływem na działalność Użytkownika prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres e-mail: kontakt@fibi.com.pl lub pisemnie na adres: ul. Chłodna 64/315, 00-872 Warszawa.Ostatnie wpisyPozostańmy w kontakcie

Fundacja
Instytut Bezpieczeństwa Informacji

ul. Chłodna 64/315
00-872 Warszawa
E-mail: kontakt@fibi.com.pl
Telefon: +48 796 861 561

NIP: 5732854282

Loading map...

Loading

    KONTAKT